niedziela, 29 grudnia 2013

Książki godne uwagi - podsumowanie roku 2013


     Ponieważ zbliża się koniec roku robię małe podsumowanie książek publikowanych na blogu. Wiem, wiem moja aktywność ostatnio spadła do zera. Niestety brak czasu nie pozwalał zajmować się przyjemnościami. Smutna, ale prawdziwa rzeczywistość:-( Ach, żyć tak w almanalachu. Trochę się rozmarzyłam.

     Tak dla sprostowania, książki, które tutaj przedstawiam nie są książkami przeczytanymi w ostatnim czasie, ale ogólnie książkami, o których chcę mówić. Fantastyka jest bardzo ważnym elementem mojego życia. Pogłębiają postrzeganie rzeczywistości i pozwalają zanurkować w nieograniczony świat wyobraźni. Uciekanie w głąb siebie jest normalne dla każdego człowieka, a jeśli ktoś jest nadwrażliwy(to ja) i ciężko jest tej osobie przystosować się do realiów jest to upragniona droga do wytchnienia i odnalezienia siebie.

     Już nie marudzę i wracam do tematu.

     1. Adrian Tchaikovsky - Specjalnie nie napisałam konkretnej książki, gdyż cokolwiek on napisze, ja to przeczytam. Książki świetne. Złożone z wielu warstw, szpiegowsko - polityczne z odrobiną magii i mechaniki.

     2. Eleonora Ratkiewicz "Paradoksy Młodszego Patriarchy" - Za dowcip i lekkie pióro. Kintar jest po prostu rewelacyjną postacią, a jego przygody powalają.

     3. Brandon Sanderson "Siewca Wojny" - Książka nietuzinkowa, wielobarwna, z ciekawymi rozwiązaniami akcji i interesujących przemyśleń bohaterów.

     4. Karina Pjankowa "Z miłości do prawdy" - Niech was nie zwiedzie tytuł. Miłości jest tu niewiele. Za to dochodzenie całkiem zgrabnie prowadzone prowadzi nas nieuchronnie do poznania prawdy.

     5. David Gemmell - Książki jego to klasyka. Mamy tu odważnych bohaterów, heroiczne czyny, walkę dobra ze złem, a do tego piękne krajobrazy. O czym więcej marzyć?

     6. Tomasz Łysiak - Cykl o szalbierzu Jeruzalem. Autor dobrze sobie poradził ze średniowieczną Polską i jej bohaterami. Nie brakuje w niej niczego. No, może trochę jest za mało magii, ale tutaj się nie będę czepiać ponieważ o coś innego w niej chodzi.

     7. Brent Weeks - Jego książki po prostu wciągają. Zarówno trylogia "Nocnego Anioła" jak i "Powiernik Światła" znakomite.

     8. Peter V. Brett - "Malowany Człowiek" otwiera serię i staje do walki z szalejącymi w nocy demonami.

     9. Maja Lidia Kossakowska - Historia Anielsko - Diabelskiego tajnego paktu. Przyjaźń, morderstwa, palenie, picie i inne używki.

     10. Jacek Piekara - Mordimer i jego rubaszny humor. Co tu dużo gadać? To po prostu trzeba przeczytać i albo się pokocha, albo znienawidzi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz