wtorek, 16 kwietnia 2013

Owadzi świat po raz drugi


     Przedstawiam dzisiaj książkę autora, który robi na mnie ogromne wrażenie. Adrian Tchaikovsky to człowiek o ogromnej wyobraźni. Jego świat pełen jest tajemniczych przedmiotów o niezwykłej mocy, politycznych intryg i niebezpieczeństw związanych ze światem szpiegów.

     Druga część "Cieni Pojętnych" to "Klęska Ważki".

     Opis:

     "Bitwa o Dumę" zakończyła się porażką Imperium, ale Stenwold Maker ze swymi sprzymierzeńcami powstrzymał osy jedynie na chwilę. Nie udało mu się zapobiec wojnie, która w ciągu kilku tygodni opanowała całe Niziny. Pierwszą przeszkodą na drodze żołnierzy Imperialnych będzie Tark.

     Druga część "Imperium Czerni i Złota" obfituje w zagadki i zaskakujące rozstrzygnięcia. Kto pragnie pożogi owadziego świata? Czego się boi nieustraszony i niepodzielny władca os? Kim jest tajemnicza tytułowa ważka, śledząca  majora Thalryka niczym anioł śmierci? I jak zakończy się kolejna konfrontacja Thalryka ze Stenwoldem?

     W opisanym przez Tchaikovskiego świecie mamy takie wątki jak historię miłosną Stenwolda i młodej pajęczycy Adrianny, opowieść o pojedynku Tynisy w Felyalu oraz kolaboracji  zniewolonego Totha ze śmiertelnymi wrogami Nizin.

     Tutaj zdradzę, że tytułową ważką jest kobieta opętana szałem zemsty za krzywdy jakich doznała.

     Książka urzeka swym rozmachem, ogromnym barwnym światem. Różnorodne postacie zmagają się ze swymi słabościami i problemami przynoszonymi im przez życie.

     Wielowątkowość może być dla niektórych minusem(czytałam wypowiedź, że ktoś gubił się w akcji). Dla mnie jest to zdecydowanie plus - akcja jest przez to wartka i nie sposób się nudzić.

     Książkę polecam lecz nie dla każdego. Jeśli ktoś przeczytał tom I, to jak najbardziej, ale jeżeli dopiero chcecie zacząć przygodę z owadami, to jeśli macie możliwość zacznijcie od "Pancernych"(krótkie opowiadanie poprzedzające wydarzenia z "Imperium Czerni i Złota").

     Uważam iż książka jest godna uwagi i na pewno wzbogaci wasze kolekcje :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz