wtorek, 2 kwietnia 2013

Zabójca w cieniu


     Kolejna książka Brenta Weeksa w mojej kolekcji to "Droga Cienia" i muszę przyznać, że przeczytałam ją z przyjemnością.

     Opis:

     Zabijanie stanowi dla Durzo Blinta sztukę, a w tym mieście jest on największym artystą.

     Merkuriusz żyje z dnia na dzień, walcząc o przetrwanie. Jako szczur z ulicy wychował się w slumsach i nauczył szybko oceniać ludzi. I podejmować ryzyko - na przykład zgłaszając się na ucznia do Durzo Blinta.

     Jednakże, by zostać przyjętym do terminu, Merkuriusz, musi porzucić swoje dawne życie i przyjąć nową tożsamość. Jako Kylar Stern nauczy się poruszać w świecie zabójców - w świecie niebezpiecznych polityków i dziwnej magii. A przede wszystkim rozwinie talent do zabijania.

     Pierwszy tom trylogii "Nocnego Anioła" skupia się wokół nauki i przemiany jaka zachodzi w młodym Kylarze Sternie. Chłopak mimo że się bardzo stara nie jest w stanie wyzbyć się uczuć, a tego wymaga najlepszy zabójca w mieście, nauczyciel Kylara, Durzo Blint - to jak dla mnie najciekawsza postać w książce. Samotny i mrukliwy skrywa swe mroczne tajemnice.

     Wartka akcja z zaplątanymi wątkami politycznymi sprawia, że czyta się bardzo przyjemnie. Odniosłam wrażenie, że nie można się od niej oderwać. Warto przeczytać. Szczególnie polecam tym, którzy lubią historie o zabójcach. Gwarantuje, że was wciągnie ;-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz