wtorek, 19 lutego 2013

BioChroma - utrata koloru
     "Siewca Wojny" Brandona Sandersona to książka, którą kupiłam w Taniej Księgarni w nagrodę za zdanie pomyślnie sesji. Każdy powód jest dobry żeby kupić książkę :-) Długo przebierałam w śród książek na półkach, ale mój wzrok powracał do tej właśnie pozycji. Myślę, że dużo w tym psychologi. Książka była jedną z grubszych, a po za tym wyróżniał ją ciemny grzbiet(wtedy akurat wszystkie inne były jasne). Zazwyczaj małą uwagę zwracam na okładkę,  ta jednak przyciągała(demoniczny facet w zbroi z wielkim mieczem i czerwony napis "Siewca Wojny") i najważniejsze opis był ciekawy.

     "Siewca Wojny" to opowieść o dwóch siostrach, które urodziły się księżniczkami, o Królu - Bogu, który ma poślubić jedną z nich, pomniejszym bóstwie, które nie wierzy w siebie, i o nieśmiertelnym człowieku, starającym się naprawić błędy, jakich dopuścił się setki lat temu. W ich świecie ci, którzy zginęli w chwalebny sposób powracają jako bogowie i żyją w zamknięciu w stolicy Hallandren. W tym samym świecie o potędze magii stanowi moc zwana BioChromą, oparta na Oddechach, które można zbierać jedynie pojedynczo od konkretnych osób. Dzięki Oddechom i czerpaniu kolorów z nieożywionych przedmiotów Rozbudzający są w stanie zarówno dopuszczać się nikczemności, jak i tworzyć cuda. Siri i Vivenna, księżniczki Idris; Dar Pieśni, zniechęcony bóg odwagi, Król - Bóg Susebron i tajemniczy Vasher - Siewca Wojny, zetkną się z jednymi i drugimi.

     Po przeczytaniu uznałam, że książka warta jest wzbogacenia każdej kolekcji i mimo że uznaję Brandona Sandersona za świetnego pisarza odstrasza mnie cena jego książek. Wszystko powyżej czterdziestu złotych uważam za drogie. choć przyznaję, że gdyby mi budżet pozwolił wzbogaciłabym moją kolekcję również o te pozycje. Na razie koczuje na wyprzedażach i promocjach oraz najważniejsze odwiedzam tanie księgarnie w moim mieście. Warto jest takich poszukać bo można tam kupić książkę, która normalnie kosztuje 45zł za 30zł, a taką za 30zł np. za 9zł i żeby nie było, nie oszukuję, na prawdę kupuje za takie ceny. Co prawda nie są to nowości(wtedy cena niższa jest o 5zł), ale jest tyle książek, których nie przeczytałam, że pod tym względem nie wybrzydzam.

     Sanderson bardzo zgrabnie skonstruował swoja historię. Całe to odbieranie Oddechów, gdzie człowiek traci kolory i Rozbudzanie nieożywionych przedmiotów sprawia, że człowiek nie może oderwać się od czytania i kiedy akcja dobrze się rozkręci zauważamy, że zostało parę stron do końca.

     Książka na pewno godna jest uwagi. Polecam zaznajomić się z lektórą każdemu kto ma na to ochotę i szuka czegoś ciekawego. Miłego czytania:-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz