poniedziałek, 22 lipca 2013

Zaczęła się "Wojna o Raj"

     Po przerwie powracam z książką, od której można powiedzieć rozpoczęła się moja przygoda z fantastyką. "Wojna o Raj" to pierwszy tom z trylogii zatytułowanej "Pieśń Albionu" Stephena Lawheada. Ach, te czasy, gdy było się nastolatkiem i marzyło się o wędrówkach po almanachach. Myślę, że większość z nas chociaż raz chciała się przenieść w nieznany świat pełen odważnych, szlachetnych wojowników, magii i niezwykłych stworzeń. O jednej z takich podróży opowiada właśnie "Wojna o Raj".

     Opis:

     Wilki grasują na ulicach Oksfordu...Zielony Człowiek ukrywający się w szkockich górach...Lewis Gillies znalazł się twarzą w twarz z prastarymi, od wieków owianymi tajemnicą zjawiskami. Opuszczając bajeczne wieże Oksfordu i kierując się ku mglistym dolinom i wrzosowiskom Szkocji, spodziewał się jedynie przyjemnego weekendu za miastem. Ale droga na północ wiedzie do mistycznego skrzyżowania i doprowadza go do miejsca, w którym spotykają się dwa światy...

     Jest to bardzo pięknie opowiedziana historia o zmierzchu Celtów w świecie pełnym okrucieństwa i bezwzględności. Zmagania pomiędzy Jasnością i Ciemnościami.

     Lewis, typowy student, okularnik trafia do mistycznego Albionu w poszukiwaniu swojego przyjaciela Simona. Tam uczy się języka, zawiera przyjaźnie oraz zdobywa nowe imię Llew. Szkoli się na wojownika i staje się członkiem plemienia. Lecz równowaga została naruszona przez co budzi się pradawne zło.Llew będzie musiał zmierzyć się ze swoimi słabościami by obronić ten piękny świat.

     Książka urzekła mnie swoim rozmachem. Czytając ja przyznaję, że się rozmarzyłam. Ja też tak chcę ;-) Postacie są bardzo wyraziste. Grubą kreską oddzielono dobro od zła. Malownicze pejzaże oraz spektakularne bitwy sprawiają, że nie można się oderwać i z wielkim żalem odkłada się książkę na półkę. Zdecydowanie polecam!

2 komentarze:

  1. Świetna książka zarówno dla tych starszych jak i dla tych młodszych, ode mnie 9/10 :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Czasami warto sięgać po starsze książki. Maja niepowtarzalny klimat :-)

    OdpowiedzUsuń