poniedziałek, 6 maja 2013

"Żmija" Rinnelis prowadzi śledztwo

     Karina Pjankowa to rosyjska pisarka fantasy. Swoje pierwsze teksty publikowała w internecie. Mówi o sobie: "Byłam romantyczną miłą panną, lecz wszystko, co jasne i czyste wytruł we mnie rodzinny fakultet prawa, na którym muszę się jeszcze uczyć dwa lata. Łącze ze sobą patologiczny perfekcjonizm z jeszcze bardziej patologicznym bałaganiarstwem. Mam wiele hobby, lecz głównym jest literatura."

     I właśnie na prawie(chodzi o prowadzenie śledztwa) oparta jest książka zatytułowana "Z miłości do Prawdy".

     Opis:

     A to żmija!

     Tak. Śledcza Straży Królewskiej miasta Illeny, stolicy Erolu, Rinnelis Tyen jest wyjątkową żmiją. Zawsze działa w sposób absolutnie poprawny, nigdy nie narusza litery prawa, nigdy nikomu nie pobłaża. Pomiędzy wymogami moralności i prawa, Tyen bez wahania wybiera prawo. Niektórym wydaje się, że nie jest żywym człowiekiem, lecz jakimś potwornym mechanizmem bez żadnych emocji. Atrakcyjnym i uroczym mechanizmem.

     Rytualny mord na córce księcia Ayrela. Ciało znaleziono w ogrodzie jego willi. Obok narzędzie zbrodni i potencjalny zabójca. Nie wiadomo skąd się tam wziął. Podejrzany uparcie nie chce mówić. Za proste. Za oczywiste. Ktoś się za bardzo postarał.

     Tylko psychopata albo samobójca mógłby wchodzić w drogę Tyen. Zatem?

     Rinnelis to twarda sztuka. Nieprzekupna i nie poddająca się naciskom na prowadzone śledztwo. Nie ustępująca w dążeniu do prawdy. Próbuje dociec, kto tak na prawdę zabił córkę księcia. Ma spore wątpliwości, że zrobił to laro Riencharn Aen. W swym śledztwie nie jednemu stanie na odcisk, co przysporzy jej nie małych kłopotów. Będzie się musiała zatroszczyć nie tylko o podejrzanego, którego nie lubi, ale również o swoje bezpieczeństwo. Na szczęście ma pod ręką kilka zaklęć oraz amulety.

     Fabuła jak dla mnie zagmatwana, co tylko wzbudza ciekawość. Uwielbiam książki, gdzie nic nie jest jasne, ani pewne, a nasze podejrzenia autor szybko koryguje. Tak jest właśnie "Z miłości do Prawdy". Nieprzewidywalność akcji oraz zaskakujące zakończenie stawiają książkę wśród tych ponad przeciętnych. Autorka zasługuje na uznanie oraz polecenie jej książki. Życzę miłego czytania i odkrywania nowych tropów w śledztwie :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz