środa, 20 marca 2013

Imperium Os atakuje


     Ponieważ nie mogłam być na spotkaniu z Adrianem Tchaikovskim organizowanym przez Dom Wydawniczy Rebis dokonałam zakupu nigdy wcześniej niewydanego drukiem opowiadania "Pancerni"(na spotkaniu egzemplarz był bezpłatny). Nie mam zamiaru wypowiadać się o osobach, które sprzedają przedmioty, na których wyraźnie jest napisane EGZEMPLARZ BEZPŁATNY. NIE PRZEZNACZONY DO SPRZEDAŻY.

     Opis:

     Pancerni - elita armii Imperium Os, kroczącej od zwycięstwa do zwycięstwa, zagarniając coraz to nowe terytoria w imię swych władców. Ciężka piechota - zawsze w szpicy, na pierwszej linii, nieugięci, żołnierze w zbrojach, których ciężar przerasta zwykłego śmiertelnika. Po drugiej stronie zwiewni ważcy, broniący kraju przed najeźdźcą, wierzący w swą sztukę i sprawę, za którą gotowi są oddać życie.

     Zanim jednak przemówią ostrza, trzeba będzie zmierzyć się na słowa, skrzyżować spojrzenia. Czy spotkanie z wrogiem oko w oko może przebić się przez pozornie niewzruszalną zbroję pancernych i odsłonić ludzkie oblicze nawet najtwardszego z żołnierzy?

     Opowiadanie "Pancerni" opisuje wcześniejsze wydarzenia znane z "Cieni Pojętnych" kiedy to Imperium Os postanowiło podbić Wspólnotę Ważek. Na pozór zimni i nieprzejednani imperialni stają twarzą w twarz z ważkami. W świecie pełnym intryg są ludzie, dla których honor i odwaga znaczą wszystko. Do utraty krwi będą walczyć broniąc swoich przekonań i spełniając obowiązek.

     "Pancerni" są wspaniałym wstępem do "Cieni Pojętnych". Odkrywamy świat gdzie ludzie rzuceni w tryby maszyny - wojny muszą zmierzyć się ze swoimi słabościami i wątpliwościami.

     Opowiadanie polecę tym, których porwał swym rozmachem świat przedstawiony przez Adriana Tchaikovskiego. Dla niewtajemniczonych może to być dobra okazja by zapoznac się z Imperium Os i jego przeciwnikami.

     Życzę miłych przeżyć z lekturą.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz