wtorek, 28 maja 2013

Jeruzalem - Tatar o polskim sercu

      "Psy Tartaru" Tomasza Łysiaka to już trzecia, a zarazem ostatnia część "Kronik Szalbierskich". Ponownie spotykamy się z Jeruzalem i jego towarzyszami.

     Opis:

     Rok 1241. Okrutna machina wojenna synów Tartaru wdziera się na ziemie Polskie. Książę Henryk Pobożny stawia czoło diabelskim hordom. Jak wypełni się los Szalbierza, szalonego rycerza i chłopca z Numerem Jeden na piersiach? Kim są rycerze z Czarnego Zakonu?

     Opowieść o szalonej miłości wieszczki Hanny i Tatara o polskim sercu, na tle pełnokrwistych wydarzeń historycznych: święty Jacek w płonącym Kijowie, przestępczy światek XIII - wiecznego Wrocławia i wreszcie wielki, epicki finał w bitwie pod Legnicą!

     Ponownie zanurzamy się w malarski, brawurowy świat polskiego średniowiecza. "Psy Tartaru" to awanturnicza historia o  heroicznych bohaterach i czarnych charakterach. O magii i rycerskich świętościach. Historia polskiego władcy, który ginie w walce broniąc wiary Chrześcijańskiej przed nawałnicą ze Wschodu. To poszukiwanie własnej tożsamości we wrogim świecie oraz przynależności do danego miejsca bez względu na pochodzenie.

     Jeruzalem staje do walki w obronie Polski. Wspomaga przyjaciół, dzielnych wojowników oraz wielkiego księcia Henryka Pobożnego. Jak skończy się ta bitwa wiemy z historii, ale jak potoczą się losy tatara o polskim sercu to już trzeba przeczytać w "Psach Tartaru".

     Nie czyta się łatwo. Jest dużo opisów przyrody, a nie każdy lubi czytać takie lektury. Nie mniej warto się przełamać  i poznać średniowieczną Polskę i dalsze losy bohaterów "Kronik Szalbierskich". Czeka was niesamowita przygoda. Życzę miłych podróży przez XIII - wieczną Polskę :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz