piątek, 26 kwietnia 2013

Pakt anielsko - diabelski


     "Nic, co anielskie, nie jest nam diabelnie obce" te słowa świetnie określają książkę Maji Lidii Kossakowskiej "Żarna Niebios". Opisane wydarzenia poprzedzają "Siewce Wiatru".

     Opis:

     Te żarna przemielą Waszą wiarę w istoty z piekła i nieba razem. Aniołowie paktują z diabłami. Grzeszą pychą. Piją, bywają w burdelach i kasynach. Knują, zabijają, umierają.Mają niewyparzone gęby. Z niebiańskiej doskonałości pozostał im tylko doskonały wygląd.

     Stworzeni tu na podobieństwo człowieka, mają ludzkie słabości. Jak anioł ćpun uzależniony od trawki z Fatimy, anioł stróż czujący niechęć do człowieka, którym przyszło mu się opiekować czy anioł zagłady, co nie lubi zniszczenia. 

     Nie inaczej z mieszkańcami piekieł. I oni są do bólu, niepokojąco...ludzcy. Nic dziwnego, skoro wyszliśmy spod ręki tego samego Boga.

     I znów aniołowie i demony(głębianie) stają się nam bliscy poprzez swoje człowieczeństwo. Ludzkie uczucia i odruchy sprawiają, że są tacy sami jak my. I tu rodzi się pytanie: Co w nich jest tak interesującego? Ano to, że mają swoje moce dzięki którym niejedno mogą zdziałać.

     W "Żarnach Niebios" znów aniołowie i demony zostają zmuszeni do współpracy. Gabriel radzi się Lampka(Lucyfer), a Daimon Frey(Abbadon) przyjaźni się z Asmodeuszem. Co z tego wyniknie? Przekonajcie się sami czytając "Żarna Niebios". W sumie najlepiej przeczytać tę książkę, a dopiero później "Siewce Wiatru", ale to już jak będziecie chcieli. Życzę przyjemnej lektury z anielsko - piekielnym paktem :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz