środa, 12 czerwca 2013

Will i "Płonący Most"

     Ponownie zanurzamy się w świat "Zwiadowców" przy okazji księgi 2 noszącej tytuł "Płonący Most". Śledzimy przygody Willa i jego przyjaciela Horace' a.

     Opis:

     Już tylko dni dzielą Morgaratha od wtargnięcia na ziemie królestwa Araluenu. Król Duncan wysyła zwiadowcę Gilana, młodego Willa i jego przyjaciela Horace'a z poselstwem do sprzymierzonej Celtii. Ale przygraniczne  wioski Celtii pogrążone są w ciszy. Wglądają jak wymarłe. Spotkana w jednym z opustoszałych domostw dziewczyna imieniem Evanlyn wyjaśnia, że mieszkańcy krainy uszli w głąb lądu, ratując się przed napaścią wargalów. Araluen niema co liczyć na pomoc. Całe szczęście, że pomiędzy nim a Górami Nocy i Mgieł rozpościera się przepastna Rozpadlina...

     W porównaniu z poprzednią częścią ta książka jest zdecydowanie lepsza chociaż nie powiem, że wyśmienita. Przez swoją prostotę, przejrzystych bohaterów, nie skomplikowana fabułę przeznaczona jest dla młodszych czytelników, a na pewno mniej wymagających. Nie oznacza to, że ktoś poważny nie mógłby jej przeczytać. Ot, jest to taka opowiastka, odskocznia od cięższych lektur.

     O szlachetnych przymiotach bohaterów - zwiadowcy Gilana, młodego Willa czy adepta na rycerza Horace'a nie będę się tu rozpisywać bo rozumie się to samo przez się, że są to osobnicy nieskalani. Dziewczyna, która do nich dołącza, piękna Evanlyn chociaż uparta i zadziorna jest również osobą o czystym sercu.

     Mogłoby się wydawać, że nic tylko sielanka, otóż nic bardziej mylnego. Książka nie na darmo nosi tytuł "Płonący Most", w końcu ten most musi spłonąć, co oczywiście ma miejsce po wielu perypetiach na końcu.

     Książka łatwa, lekka i przyjemna. Każdy może ją przeczytać, ale nie będziecie żałować jeśli tego nie zrobicie. "Zwiadowcy" mają swój ciąg w każdym niemal tomie, dlatego powinno się zapoznać po kolei z każdą.

      Życzę miłego czytania:-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz