czwartek, 7 sierpnia 2014

Ranking bohaterów książkowych

     Zastanawiałam się ostatnio nad najciekawszymi bohaterami z książek. Wzięłam pod uwagę ich charakter i przygody. W poniższym rankingu przedstawiam najlepszych według mnie bohaterów (nie tylko głównych) oczywiście z książek, które przedstawiłam na blogu i którzy warci są uwagi.

1. Caine/ Hari Michaelson, cykl książek "Akty Caine'a"

2. Tyrion Lannister, cykl książek "Pieśń Lodu i Ognia"

3. Major Thalryk, cykl książek "Cienie Pojętnych"

4. Daimon Frey/ Abbadon, cała seria o aniołach i demonach między innymi "Siewca Wiatru"

5. Arlen/ Malowany człowiek, cały cykl Petera V. Bretta

6. Durzo Blint, trylogia "Nocnego Anioła"

7. Kintar, "Paradoksy Młodszego Patriarchy"

8. Mordimer Madderdin, cały cykl o inkwizytorach Jacka Piekary

9. Lewis Gillies/ Llew, cykl "Pieśń Albionu"

10. Rinnelis Tyen, "Z Miłości do Prawdy"

5 komentarzy:

 1. Z nich wszystkich znam tylko Tyriona i zdecydowanie nie jest on (moim zdaniem, rzecz jasna) najciekawszym bohaterem tej serii. ;) Mnie najbardziej zaciekawił Theon. Zarówno książkowy, jak i serialowy, bo jest to jedna z niewielu postaci, którą twórcom serialu udało się odpowiednio sportretować.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Postać Tyriona jest o tyle ciekawa, że wśród tych wszystkich postaci, a jest ich nie mało, patrzy na świat krytycznym wzrokiem i mimo swojego kalectwa, a właściwie właśnie dlatego, rzuca ironią na prawo i lewo, ale doskonale zdaje sobie sprawę gdzie jest jego miejsce. Jest jeszcze wiele ciekawych postaci i każdy na pewno znajdzie swojego ulubieńca ;-) Zachęcam również do zapoznania się z innymi bohaterami z mojego rankingu :-)

   Usuń
  2. Bardzo przepraszam, ale niechcący usunęłam twój komentarz :-/ Na pytanie jednak odpowiem. Jak na razie książek Martina przeczytałam słownie dwie, te które są na blogu, wiec mój pogląd na temat postaci jest ograniczony do "Gry o Tron" oraz "Starcia Królów". Po tych lekturach Tyriona oceniłam całkiem nieźle, ale nie jest wykluczone, że przy dalszym poznawaniu twórczości Martina zdanie zmienię. Można wiedzieć, co sprawiło, że zmieniłaś swój stosunek do niego?

   Usuń
 2. Jeżeli chodzi o cykl Martina to tak naprawdę to nie mam ulubionej postaci... Chyba tylko wiedźmin do głowy mi przychodzi jako bohater idealny :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Geralt wyróżnia się na tle innych :-D

   Usuń